Вічне сяйво чистого розуму

 

Вічне сяйво чистого розуму
«Вічне сяйво чи́стого розуму»  — драма Мішеля Гондрі. Фільм отримав Оскар за найкращий оригінальний сценарій.

Джоел (Джим Керрі) — мрійливий меланхолік, зустрічає веселу і життєрадісну Клементину (Кейт Вінслет). Їхнє життя — це феєрверк яскравих подій.

Одного разу Джоел приходить у книжковий магазин, де працює Клементина, з наміром вибачитися перед нею і подарувати валентинку, але Клементина не впізнає його. Цей факт дуже дивує Джоела. Його друзі показують йому картку з фірми, яка надає послуги по стиранню деяких спогадів. Через деякий час Джоел розуміє, що Клементина звернулася в цю компанію. Джоел приїжджає в туди, щоб стерти спогади про Клементину. Лікар Говард Мерзвьяк (Том Вілкінсон) довго розмовляє з Джоелом, який врешті вирішує стерти всі спогади про Клементину Кручинські зі своєї пам'яті. Приготування до операції включали в себе складання карти спогадів. Джоел повинен був принести абсолютно всі предмети зі свого оточення, які хоч якось нагадували йому про Клементину. Склавши карту спогадів, Джоела відпускають додому, очікувати приходу технологів Стіна та Патріка, які в домашніх умовах повинні були зробити процедуру стирання спогадів.

Під час процедури стерання пам'яті у своїй підсвідомості Джоел активно чинить опір стирання спогадів. Джоел переживає одне за іншим романтичні побачення з Клементиною, яка в його підсвідомості активно допомагає йому боротися зі стиранням, вона переслідує його в спогадах і навіть підштовхує на деякі хитрощі, перенісши Клементину в дитячі спогади, Джоел намагається зберегти її образ у своїй пам'яті, щоб, прокинувшись, все згадати.

У день святого Валентина Джоел, як зазвичай, зібрався йти на роботу, але в останню хвилину, стоячи на вокзалі, він вирішив, що необхідно змінити маршрут, і сідає в потяг до Монтока. У потязі він знайомиться з дівчиною. У подорожі вони розуміють, що мають дуже багато спільних фактів з біографії.

Секретарка компанії зі стирання пам'яті вирішила розіслати всім клієнтам фірми всі матеріали, що стосуються їхніх справ. Клементина, збираючись поїхати до Джоуела, зайшла до себе в будинок і знайшла свій конверт від Мері, в якому була аудіокасета з записом її голосу і всі подробиці у справі про стирання спогадів, пов'язаних з нею. Джоел чує її визнання, воно було зроблено в досить різких тонах, просить Клементину залишити його і виїжджає, засмучений гнівними словами Клементини на свою адресу, вважаючи, що все це якась безглуздий і грубий жарт. Клементина дослуховує плівку у будинку і приходить до висновку, що у них був роман. Клементина в результаті вирішує вибачитися перед ним, входить в його квартиру в той момент, коли він прослуховує точно таку ж касету зі своїм визнанням...

 

У ролях :

  • Джим керріДжоел
  • Кейт вінслетКлементина
  • Елайджа Вуд - Патрік
  • Кірстен Данст - Мері
  • Марк Руффало - Стен
  • Том Вілкінсон - Доктор Говард Мерзвьяк
  • Девід КроссРоб
  • Джейн АдамсКеррі
Создан 12 дек 2013